Yazdır
Kategori: Çatı Uygulamaları
Yayınlanma: Salı, 03 Temmuz 2012 Sena Çatı izolasyonu tarafından yazıldı.

Çatı Katı Modelleri; Ev dekorasyonunda özellikle son yıllarda çatı dizaynları oldukça popüler. Eskiden depolama alanları olarak kullanılan çatı katları iç mekanlardaki yenilikler ve tasarımla ile oldukça dekoratif mekanlara dönüştü. İlerleyen günlerde sizlerle modern çatı katı dizaynı ile ilgili yazımızı sunmadan önce klasik stile yakın çatı katı dizaynlarını paylaşıyoruz.

 

Çatı katının iç alanının düzenlenmesinde, kullanılamayan alanlarda hesap edilmelidir. Çatı katının en görünen yerlerini, orta bölüme göre düzenlemek, insan boyundan yüksek alanlara daha çok yer bırakmanız rahatlığını da beraberinde getirecektir.

 

Bizim burada yazdığımız, eski bir yapının çatı katı ve beraberinde getirdiği bazı sorunlardı. Günümüzde inşa edilen çatı katları, en ince ayrıntılarına kadar düşünülerek projelendiriliyor. Yeni bir yapı dahi olsa tavsiyemiz; çatı yapılırken kullanılan malzemeyi öğrenmenizdir.

 

Bir çoğunda daha sıcak bir görünüm sağlanması açısından lambri uygulanır. Bu durumda, lambri ile çatı arasında kalan bölümde hangi tür malzemenin kullanıldığını anlamanız biraz daha zor olacaktır. Çatı katında oturmanın zevkini çıkartabilmeniz için, biraz dikkatli olmanız yeterli olacaktır.

 

Çatı katı evler kullanımı zor gibi görünsede yaşam alanında sıcaklığı ve sevimliliği seçenelerin ilk tercih sebebi olurlar. Çatı katları yer olarak biraz sıkıntılı yerlerdir. Kışın yağmurdan yazın sıcaktan korumak için iyi şekilde izole etmek gerekir. Çatı katı dekorasyonun yaparken öncelikle cephenin ve çatının izolasyonundan başlamalısınız. Eğer merkezi ısınma sistemine sahip bir yerde oturuyorsanız ısı ara katlara göre ayarlandığından çatı katınızı korunaklı bir hale getirmelisiniz.

 

Çatı katınıza eşya alırken orta alana göre ve küçük ama kullanışlı mobilya modellerini tercih etmelisiniz. Boş alanları farklı amaçlar için değerlendirebilirsiniz. oş köşler veya varsa merdiven altlarını eşyalarınızı ve ayakkabılarınızı koyabileceğiniz dolaplar yaptırabilirsiniz.

 

Çatı Katı Modelleri Hakkında Daha Fazlası İçin; 0216 592 18 84


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Wednesday the 16th. Teras Çatı İçerikleri Sena Group dan Başkası Kullanamaz.
Copyright 2012

©

Teras Çatı kaplama taraça çatı yapımı ve uygulama modelleri

Joomla 2.5 templates - FreeTemplateSpot