Pazartesi, 07 May 2012 10:33

Pergole Modelleri Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Pergole Çatı  Nedir; Pergole Ahşap Çatı Güneşli bir hava yada akşam saatlerinde, gölgesine geçip arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz, akşam site içinde yan komşunuzla yemek yiyebileceğiniz pergoleler. Ahşap pergolelerde çatı sistemi birinci sınıf ithal çamdan üretilmiş lambri üzeri shingle olabilmektedir. Aynı zamanda ahşap pergole çatılarında sundurma olarak adlandırdığımız gölgelikleri de kullanabilmekteyiz. Ahşap pergole çatı şekillerinde soltis kumaş kullanabilmektedir. Bu sayede farklı çatı alternatifleri ile farklı kullanım amaçlarına da hizmet verebilmekteyiz.

 

 

PERGOLALAR ÜSTÜ AÇIK YA DA YARI AÇIK, KENARLARI ÇİTLİ YA DA ÇİTSİZ OLARAK UYGULANABİLEN DIŞ MEKAN OTURMA BİRİMLERİDİR. DEĞİŞİK FORMLARDA UYGULAMA YAPILABİLİR. İSTEĞE BAĞLI OLARAK; EMPRENYE EDİLMİŞ 1. SINIF İTHAL SARI ÇAM , TEAK, IROKO, LAREX VB. MALZEMELERLE TASARLANIP; İMAL EDİLEBİLİR. SAYDIĞIMIZ TÜM MALZEMELER DIŞ MEKAN KOŞULLARINA DAYANIKLI MALZEMELERDİR. ANA TAŞIYICI AYAKLAR 10x10, 5x15, 5x12, 15x15 cm EBATLARINDA, OMUZ BAĞLANTILARI ile ÜST ATMALAR 5x15, 5x10, 5x12, 6x18 cm EBATLARINDA HAZIRLANABİLİR.

PERGOLALAR TAMAMEN ÜSTÜ AÇIK OLARAK UYGULANABİLDİĞİ GİBİ, YARI KAPALI OLARAK DA UYGULAMA YAPILABİLİR. BU KAPATMA İŞLEMİNDE, YINE AHŞAP MALZEME, HASIR, BAMBU, TENTE SİSTEMLERİ, POLİCAM VE CAM İLE DE KAPATILABİLİR. TÜM AHŞAP ÜRÜNLERİMİZDE OLDUĞU GİBİ PERGOLALARDA DA 1. SINIF MALZEME VE 1. SINIF İŞÇİLİK PRENSİBİMİZDİR. EN BASİT MODELDEN EN KARMAŞIK MODELE KADAR İŞÇİLİK VE DETAY ÇALIŞMALARI İNCE AYRINTILARIYLA ÇALIŞILMAKTA VE EN UYGUN ŞEKLİYLE UYGULANMAKTADIR. PERGOLALARDA RENK OLARAK YEŞİL VE KAHVERENGİ EMPRENYE RENKLERİ KULLANILMAKLA BERABER İSTEĞE ÖZEL RENKLENDİRMEK MÜMKÜNDÜR. ÇOĞU KENDİ TASARIMIMIZ OLAN PERGOLALARI DEMONTE OLARAK PAKETLEYİP; KURULUMUNU İŞVERENİN ARZUSUNDA KENDİSİNİN ÜSTLENMESİ DE SAĞLANABİLİR.

 

 

Pergole Çatılar  üstü açık veya yarı açık, altında kendine monte edilmiş oturma birimleri bulunduran, mekanla organik bir yapıda bulunan (düz, dairesel veya yay şeklinde), üzerine bitki sardırılabilen, ahşap veya demir malzemeden yapılmış gölgeleme elemanlarıdır. Pergolelerin kamelyalardan farkı üstü açık olması ve üzerine bitki sardırılmasıdır. Pergoleler ahşap malzemeden yapıldığı takdirde ve üzerine sarılıcı yapıda sarmaşık tarzı bitkiler sardırıldığında mekana oldukça organik bir görünüm sağlar. Oldukça doğal görünüm veren pergoleler su öğeleriyle kullanıldığında daha çekici görünmektedir.

Read 6761 times

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Thursday the 24th. Teras Çatı İçerikleri Sena Group dan Başkası Kullanamaz.
Copyright 2012

©

Teras Çatı kaplama taraça çatı yapımı ve uygulama modelleri

Joomla 2.5 templates - FreeTemplateSpot